רכיבים מתוכנתים ושפות תיאור חמרה
  www.aztech.co.il
האתר של עמוס זסלבסקי
יום א', טז’ בניסן תשע”ט
    דף הבית  |  יצירת קשר  |  ספרים  |  אתר אלטרנטיבי  |  אודות  
ספר יסוד שמהווה הכנה הכרחית לנושאים של שפת תיאור חמרה ורכיבים מתוכנתים.
ספר מעשי שמכניס את הקורא לנושא של רכיבים מתוכנתים עד לרמת פרויקטים.
הספר הפופולרי ביותר בארץ בנושא זה (באקדמיה במכללות ובבתי ספר) - הוחלף על ידי מהדורה שניה.
כאן תוכל לראות היכן ניתן לבצע הורדת של כלי סימולציה וסינתזה (כולל כלים חינמיים), והיכן נמצאים אתרי אינטרנט של יצרני רכיבים, כיצד ניתן להתקין דרייברים והיכן נמצאים גם מודלים חינמיים של רכיבים שונים ואתרים של ארגונים רלוונטיים שונים.
קבצי template שונים לשפת VHDL ושפות אחרות, לסקריפטים (Tcl/Tk או bat או do) עבור Modelsim או Riviera-Pro או Quartus (למשל להקצאת הדקים ללוחות התרגול השונים), דוגמאות לקובץ דיבוג בחמרה עבור Signal-Tap ודוגמאות למבחנים של מה"ט ומשרד החינוך.
מדובר בכלי עזר חינמיים שונים שמסיעים בתהליך הפיתוח כגון: עורכי טקסטים (Text Editors) עצמאיים שיודעים לצבוע מילים שמורות בשפות שונות (כמו VHDL), כולל יכולת להריץ קומפילציה מתוכם, טרמינלים (Terminals) לתקשורת טורית (להתקני COM במחשבי PC), לוכדי מסכים גרפיים (Screen Captures) וכלי תוכנה נוספים לשימושים כלליים.
סרטי הדגמה של הפעלת כלי התוכנה בתרגילים הראשונים בספרים הבאים: [ספר ראשון] "תכן ספרתי ומבוא לפרויקטים עם רכיבי Altera" [ספר שני] "לימוד שפת VHDL לסימולציה וסינתזה"
לוחות פתוח ותרגול המאפשרים לימוד הנושאים של: שפת תיאור חמרה ורכיבים מתוכנתים - החל משלבי הלימוד הבסיסיים ועד לשלב של פיתוח פרויקטים. הלוחות מתאימים הן ללומדים והן למפתחים בחברות.
בחומרי הלימוד שמצויים בספרים הנ"ל נעשה שימוש במסגרת של מעבדות שונות ובקורסים שונים באקדמיה (למשל בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון) במכללות אקדמיות שונות (למשל בחולון, באריאל וברופין ובמכללות נוספות) ובמכללות להנדסאים רבות ובבתי ספר (בכיתות יג-יד). בדרך כלל התוצאה היא העמקה בתחומי הלימוד ופיתוח יכולת של הסטודנטים ליצור פרויקטים.
תחביר בצורת BNF, חבילות מידע סטנדרטיות, חבילות של Synopsy, חבילות של Altera, קבצי FAQ, מידע על VHDL-2008 וכן מידע חשוב על Open Source VHDL Verification Methodology.
גם אלקטרוניקה וגם אתרים אחרים בנושאים שימושיים נוספים.
 
 
שפה מועדפת?

סימולטור מועדף?

ספרים
נושאים נוספים
סקרים